Mercasol 3 AL
Mercasol 3 Al to środek antykorozyjny w kolorze brązowym na bazie bitumu, wosku, inhibitorów korozji i rozpuszczalników, o właściwościach hydrofobowych, wypełniony proszkiem aluminiowym. Produkt przeznaczony specjalnie do stosowania na podwozia samochodów.
Zawarty w składzie proszek aluminiowy zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną, ochronę przed solą drogową i odczynnikami oraz ochronę przed zużyciem ściernym.
Metoda aplikacji:
Mercasol 3 AL należy nakładać na czystą, suchą, odtłuszczoną powierzchnię, na której nie ma śladów luźnej rdzy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed nałożeniem należy zastosować jako podkład Mercasol 1. Konserwację należy wykonywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w temperaturze od +15°C do +25°С. Preparat należy nanosić na powierzchnię za pomocą natrysku pistoletem, ewentualnie pędzlem. Czas schnięcia zależy od temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Zalecana grubość mokrej warstwy wynosząca 400 mikronów daje grubość warstwy suchej około 200 mikronów. Miejsca wymagające zwiększonej ochrony należy pokryć kilkoma warstwami Mercasol 3 AL.
Do czyszczenia sprzętu doskonale nadaje się odtłuszczacz Renox Degreaser
Podstawowe parametry:
- kolor - brązowy
- gęstość [kg/m3] w 20 °C - 1 000 ± 20
- zawartość suchej masy [%] - 60 ± 5
- optymalna grubość pokrywy [μm] - 200 do 500
- zalecana temperatura aplikacji [°C] - 15 do 25
- zużycie materiału [l/m2] - 0,4
- producent środka - Auson AB
Zalety:
- Wysoka odporność na zużycie eksploatacyjne
- Tiksotropia*. Po nałożeniu nie spływa i nie kapie. Po wyschnięciu nie pęka
- Po naniesieniu na podwozie nie pozostawia ostrego zapachu w kabinie
Film prezentujący nanoszenie preparatu Mercasol 3 AL na podwozie konserwowanego pojazdu. Film wykonany podczas konserwacji podwozia w autoryzowanym warsztacie: Piaskowanie, malowanie oraz konserwacja Paweł Czekaj
Zamówienia oraz więcej informacji:
*Zjawisko tiksotropii polega na tym, że w warunkach izotermicznego przepływu cieczy, która uprzednio znajdowała się dłuższy czas w spoczynku, przy stałej szybkości ścinania, naprężenie styczne maleje odwracalnie z upływem czasu. Więcej o zjawisku tiksotropii.